NAWIETRZAKI

nawiewnik higrosterowany

Mieszkania lub domy należy prawidłowo wentylować, dlatego nasze okna standardowo posiadają tak zwaną mikrowentylację pozwalającą na rozszczelnienie okna i napływ świeżego powietrza do pomieszczenia. Jednak w niektórych pomieszczeniach nie zawsze wystarcza ta funkcja. W takiej sytuacji należy zastosować w oknach nawiewniki okienne.

W naszej ofercie mamy kilka typów nawiewników:

  • Nawiewniki higrosterowane - reagują na wilgoć w domu – tego typu nawiewnik samoczynnie reguluje ilość nawiewanego powietrza. Jeśli wilgotność jest na poziomie 35%, nawiewnik się automatycznie przymyka, przy 70%-tach jest całkowicie otwarty.
  • Nawiewniki ciśnieniowe - wpuszczają powietrze strumieniem ciągłym, lecz tylko do pewnego, ustalonego poziomu.
  • Ręczne – dopływ powietrza jest kontrolowany w sposób manualny

nawiewnik naszybowy
  • Naszybowe – RENSON THM90 - Działa na takiej samej zasadzie, jak tradycyjne nawiewniki okienne, ale jego montaż w oknie nie wymaga naruszania ramy okiennej. Montuje się go pomiędzy ramą okna a szybą, redukując jej wysokość. Na zakończeniach bocznych umieszczone są elementy pozwalające na regulację przepływu powietrza (5 stopni). Ten uniwersalny nawiewnik, może być montowany na pakiet szybowy - 24, 28 lub 33 mm w tym również do drzwi przesuwnych

pobierz ulotkę

Wszystkie nawiewniki posiadają możliwość ręcznego przymknięcia